Registrations

 

Membership and registration applications will appear here when completed online.

 Search 

Telephone 01732 866277

Monday - Friday 10am - 4pm

 

 

 

 
Class Reference Class Name Position Catalogue No Horse Owner
1 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR SMALL HUNTER 1st 3 WYCLIFF Miss H Binks,
1 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR SMALL HUNTER 2nd 4 DHARMAVALLYE (TIMOTHY) Mrs E Trembath & Mrs C Clark,
1 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR SMALL HUNTER 3rd 2 GREENHALL CECIL Mrs C Blaskey,
1 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR SMALL HUNTER 4th 244 FERDINAND Mrs J Clements,
1 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR SMALL HUNTER 5th 1 CARNSDALE HUNTSMAN Mrs C J Roberts,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 1st 8 TIME 2 REFLECT Mrs D Stennett,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 2nd 11 GLENKEERAN DANCE IN THE DEEP Mrs C Davies,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 3rd 54 KENLIS CARRERA Mr C B Kwek,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 4th 15 CHANTILLY BOJANGLES Mrs J A Lockwood,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 5th 277 REDMAYS ROYAL ALBERT Mrs K E Hirst,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 6th 12 BAYSWATER Mrs S J De Caprio,
2 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR LIGHTWEIGHT HUNTER 7th 9 SHROUGHMORE EMPEROR Miss P Sykes,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 1st 24 MASTER BANDSMAN (GB) Mrs C Ford,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 2nd 19 STATE OF PLAY II Miss E Gibson,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 3rd 20 COUNTRY MAN Mrs J A Lockwood,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 4th 21 ROMANNO ROYALE Mr I W Darcy,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 5th 25 DUNMURRY BOY Miss J Lloyd,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 6th 22 ENCOURAGE Miss E Bury,
3 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR MIDDLEWEIGHT HUNTER 7th 18 ONEIDA PATCH Miss R Summons,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 1st 29 ROSSA DANCER Mrs J A Lockwood,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 2nd 135 VISION IMPOSSIBLE Miss C O'Connor,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 3rd 255 DRAGONS DEN II Mrs H Cowley,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 4th 32 BIG RED BRANNIGAN Ms H Gallagher,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 5th 27 ACTION T Miss E Gibson,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 6th 28 CORRENAGH COVE Ms A Anne Hebron,
4 THE MOTORAIL UK LIMITED AMATEUR HEAVYWEIGHT HUNTER 7th 278 FUERTY EMPEROR Mr J Fryer,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 1st 40 CHURCH ROCK CASHEL Mrs K Campbell,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 2nd 34 BERSHAM DRAGON FLY Miss D Heath & Mr K O'Connell,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 3rd 3 WYCLIFF Miss H Binks,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 4th 35 SYDNEY III (GB)
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 5th 1 CARNSDALE HUNTSMAN Mrs C J Roberts,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 6th 38 BROOKDALE MASTER PIECE Mr & Mrs R D Binks,
5 HORSE OF THE YEAR SHOW SMALL SHOW HUNTER 7th 42 CARNSDALE DREAMCATCHER Miss C Vaughan,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 1st 50 VIEW POINT Ms J Day,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 2nd 48 DUCKETTS GROVE Mrs P Duncan,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 3rd 8 TIME 2 REFLECT Mrs D Stennett,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 4th 49 TEMPLE OGUE Mrs K Campbell,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 5th 6 BARNACURRA MAXIMUS MERIDIUS
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 6th 13 BALLYKELLY EMPEROR Mrs D A Boylan-White,
6 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD LIGHTWEIGHT SHOW HUNTER 7th 248 TEMPLE MILL Miss S Housley,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 2nd 72 CHADWICK'S SPARTANWOOD Mrs B Beercock,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 3rd 70 BLOOMFIELD BESPOKE Miss V Tennant,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 4th 63 CHADWICKS NEBU R Shaw
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 5th 75 CHASING RAINBOWS II Miss S Neachell,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 6th 60 THE SILENT MASTER Mr & Mrs A Bowie,
7 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD MIDDLEWEIGHT SHOW HUNTER 7th 71 REDWOOD ASH Miss P Coles,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 1st 80 BLOOMFIELD EXCELSIOR Mrs D Harrod,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 2nd 82 PATRIC'S CHOICE Ms J Day,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 3rd 281 REDEMPTION GROUND Mr G Parr,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 4th 77 APPLEDARK MAGIC TOUCH Mrs N Grubb,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 5th 28 CORRENAGH COVE Ms A Anne Hebron,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 6th 32 BIG RED BRANNIGAN Ms H Gallagher,
8 HORSE OF THE YEAR SHOW CATPLANT GROUP OF COMPANIES LTD HEAVYWEIGHT SHOW HUNTER 7th 31 SAMSONS COURT Miss E Bury,
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 1st 7 SEABOURNE SILENT VALLEY Mrs F Babington,
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 2nd 88 Tiger Oats Mrs S Moss
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 3rd 22 ENCOURAGE Miss E Bury,
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 4th 96 REVELATION II (GB) Mrs S E Hookham,
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 5th 89 Colbeach Mark of Distintion
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 6th 97 MAXIMUM F.X Mrs S Gilbert,
9 HORSE OF THE YEAR SHOW LADIES SIDE SADDLE HORSE 7th 93 JAKREECHA (FORMERLY JACK) Miss J Strange,
10 RIDDEN MARE CLASS 1st 99 MEXICAN SUMMER (GB) Mrs N Wilkes,
10 RIDDEN MARE CLASS 2nd 262 KBF CRESCENDO Mrs C Bardo & Mr D Reynolds,
10 RIDDEN MARE CLASS 3rd 54 KENLIS CARRERA Mr C B Kwek,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 1st 99 MEXICAN SUMMER (GB) Mrs N Wilkes,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 2nd 98 NOBLE QUEEN BEE Mrs L White,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 3rd 24 MASTER BANDSMAN (GB) Mrs C Ford,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 4th 65 ATONEMENT Miss G Chapman,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 5th 4 DHARMAVALLYE (TIMOTHY) Mrs E Trembath & Mrs C Clark,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 6th 93 JAKREECHA (FORMERLY JACK) Miss J Strange,
11 THE LADIES HUNTER OF THE YEAR CLASS, Mare or Gelding, four years old or over to be ridden by a lady side-saddle.. 7th 100 DOUBLE TAKE VIII Mrs S J De Caprio,
12 NOVICE WORKING HUNTER 1st 112 FIRST RATE Mrs P Cooper,
12 NOVICE WORKING HUNTER 2nd 108 REBEL MOON Mrs T Wood,
12 NOVICE WORKING HUNTER 3rd 114 TIGER ATTACK (GB) Mr & Mrs W Moran,
12 NOVICE WORKING HUNTER 4th 128 LVS JACKPOT Mrs S O'Halloran,
12 NOVICE WORKING HUNTER 5th 234 VRIENDS TOUCH Mrs J Linnell,
12 NOVICE WORKING HUNTER 6th 109 RIVIES SON Miss E Bury,
12 NOVICE WORKING HUNTER 7th 116 CRUBANY BOY Miss L Henson,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 1st 118 SCARTHILL KINGDOM Mr & Mrs J Burnett,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 2nd 128 LVS JACKPOT Mrs S O'Halloran,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 3rd 127 WYWORRIE Mrs V Z Rose,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 4th 98 NOBLE QUEEN BEE Mrs L White,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 5th 124 LISLAN DEFI Mrs K E Hirst,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 6th 130 ROMEO ROYALE Mr A Birch,
13 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY LIGHTWEIGHT WORKING HUNTER 7th 131 LUX O'NEILL Mrs N Turriff,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 1st 134 TORONTO A Z Mr M Cooper,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 2nd 138 MJM LASZLO Mrs P Cooper,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 3rd 290 JACK DANIELS X Miss L Roberts,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 4th 139 PARKMORE ROWAN Mrs B Beercock,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 5th 140 DG CONVERTED Mr A Birch,
14 HORSE OF THE YEAR SHOW CUDDY HEAVYWEIGHT WORKING HUNTER 6th 141 CARLINGFORDS KING Miss J F Armstrong-Small,
15 LIGHTWEIGHT HUNTER BROOD MARE 1st 271 TRENAVEY IRISH MIST Mr S Davey,
15 LIGHTWEIGHT HUNTER BROOD MARE 2nd 144 TIGER TRAP (GB) Mr & Mrs W Moran,
15 LIGHTWEIGHT HUNTER BROOD MARE 3rd 217 TONERS BURNINSHED UNAKITE Mr M Todd,
16 LIGHTWEIGHT HUNTER FOALS 1st 147 Ex Tiger Trap 2018 Mr & Mrs W Moran,
16 LIGHTWEIGHT HUNTER FOALS 2nd 218 EX TONERS BURNISHED UNAKITE 2018 Mrs S D Iliffe
16 LIGHTWEIGHT HUNTER FOALS 3rd 273 Ex Trenavey Irish Mist 2018 Mr S Davey,
17 HEAVYWEIGHT HUNTER BROOD MARE 1st 275 TAWNMORE BI BI Mrs N Bradwell,
17 HEAVYWEIGHT HUNTER BROOD MARE 2nd 246 DUNARD KARVINA Miss K Doble,
17 HEAVYWEIGHT HUNTER BROOD MARE 3rd 241 ALUDUELA Mr & Mrs B Comb,
18 HEAVYWEIGHT HUNTER FOALS 1st 276 Ex Tawnmore Bibi 2018 Mrs N Bradwell,
18 HEAVYWEIGHT HUNTER FOALS 2nd 242 Ex Aluduela 2018 Mr & Mrs B Comb,
19 SMALL HUNTER BROOD MARE 1st 272 TRENAVEY CONSENT Mr S Davey,
20 SMALL HUNTER FOALS 1st 274 Ex Trenavey Consent 2018 Mr S Davey,
21 COLT, FILLY or GELDING foaled in 2017 1st 148 LITTLEDALE ICON
23 COLT, FILLY or GELDING, foaled in 2015 1st 149 BYRON II Mr G Merton,
23 COLT, FILLY or GELDING, foaled in 2015 2nd 150 BOWLAND LAST CHANCE (GB) Mrs V Ramm,
23 COLT, FILLY or GELDING, foaled in 2015 3rd 266 FLORENCE NIGHTINGALE II Miss M Booth,
23 COLT, FILLY or GELDING, foaled in 2015 4th 151 GRACEMHORS SAVANNAH Miss S Dodsworth,
23 COLT, FILLY or GELDING, foaled in 2015 5th 152 LITTLEDALE ROYAL ARRIVAL
24 COLT OR GELDING FOALED IN 2017 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
26 COLT OR GELDING FOALED IN 2016. 1st 154 TIGBOURNE (GB) Mrs D E Thorneycroft,
26 COLT OR GELDING FOALED IN 2016. 2nd 155 SKYES VALENTINO Mrs A Drabble,
27 FILLY FOALED IN 2016 1st 269 LANGALLER ROLE MODEL (GB) Mr D Barton,
27 FILLY FOALED IN 2016 2nd 268 BARNSWOOD CAILIN DAMHSA Mrs D Hoare,
27 FILLY FOALED IN 2016 3rd 158 PRIMITIVE MAGIC IMPACT (GB) Mr P F Rowley,
28 COLT OR GELDING FOALED IN 2015. 1st 285 TAMASUTRA Z Mrs R Daly,
28 COLT OR GELDING FOALED IN 2015. 2nd 284 RUDOLPH THE RED NOSE Mr M Wood,
28 COLT OR GELDING FOALED IN 2015. 3rd 160 RAVENSPRIMITIVE FLIGHT(GB) Mrs A Bassett & Mrs R Flack,
28 COLT OR GELDING FOALED IN 2015. 4th 161 GUARDIAN OF THE GALAXY Miss T Barwick,
29 FILLY FOALED IN 2015. 1st 166 MY SECRET EMPRESS Mrs N Bradwell,
29 FILLY FOALED IN 2015. 2nd 169 CHARLIE'S GIRL III (GB) Mr A Wareham,
29 FILLY FOALED IN 2015. 3rd 167 BRAMLEY RUBY (GB) Mr P Hilton,
29 FILLY FOALED IN 2015. 4th 168 NUTWOOD UNDERSTUDY (GB) Mrs S D Iliffe,
29 FILLY FOALED IN 2015. 5th 151 GRACEMHORS SAVANNAH Miss S Dodsworth,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 1st 170 HUGO IV Mr J A Llewellyn,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 2nd 113 TOM FORD Mrs P Cooper,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 3rd 245 DEMI MINUTUS Mrs S Rotheram,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 4th 62 BLOOMFIELD EXECUTIVE (Prev AMIRO ROYALE) Mrs H Norris,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 5th 171 CLASSICTOP CONVICTION Miss R M Froud,
30 THE BLUE CHIP 6 YEAR& OVER OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 6th 172 STRADEY WILLIAM Mr L J Powell,
31 THE BLUE CHIP 5 YEAR OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 1st 45 LITTLETREE WHIRLWIND Mrs R Harthern,
31 THE BLUE CHIP 5 YEAR OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 2nd 173 DARTANS AUGUSTUS Miss A J Guthrie,
31 THE BLUE CHIP 5 YEAR OLD FLAT RIDDEN SPORT HORSE 3rd 256 FIDDANCOYLE BOUNZAR Mrs D Hart,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 1st 77 APPLEDARK MAGIC TOUCH Mrs N Grubb,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 2nd 247 GRANSHA CUHULLIAN Mrs D Harrod,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 3rd 19 STATE OF PLAY II Miss E Gibson,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 4th 178 JUST LOUIS II Miss R Hedger,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 5th 91 HAWKLANDS ARGENTO AMORE Mrs C Gilston,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 6th 177 GREENHALL HUNTSMAN Ms S Lawson,
33 RIDDEN IRISH DRAUGHT 7th 30 BRIDGEFORD WAYWARD LAD Mrs T Fennell,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 1st 11 GLENKEERAN DANCE IN THE DEEP Mrs C Davies,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 2nd 24 MASTER BANDSMAN (GB) Mrs C Ford,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 3rd 27 ACTION T Miss E Gibson,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 4th 243 MR WOOSTER Miss L Harvey,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 5th 25 DUNMURRY BOY Miss J Lloyd,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 6th 18 ONEIDA PATCH Miss R Summons,
34 HOME PRODUCED AMATEUR RIDDEN HUNTER/SPORT HORSE 7th 178 JUST LOUIS II Miss R Hedger,
35 FOUR YEAR OLD HUNTER 1st 185 NORTHERN PRIDE Ms J Day,
35 FOUR YEAR OLD HUNTER 2nd 186 KBF KNOCKMORE Mrs H A McCloy,
35 FOUR YEAR OLD HUNTER 3rd 184 WHAT A BOY Ms J Day,
36 SMALL NOVICE HUNTER 1st 189 TIGER EYE Miss J Powell,
36 SMALL NOVICE HUNTER 2nd 38 BROOKDALE MASTER PIECE Mr & Mrs R D Binks,
36 SMALL NOVICE HUNTER 3rd 188 CARNSDALE WISE GUY Mr R J Walker MFH,
36 SMALL NOVICE HUNTER 4th 287 ARCTIC FOX (GB) Miss A V Hodgson,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 1st 190 LACKAGHBEG AUGUSTUS STAR Miss E Gibson,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 2nd 194 SYDNEY POITIER Ms J Day,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 3rd 192 IRISHMAN ABROAD Mrs V Ramm,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 4th 262 KBF CRESCENDO Mrs C Bardo & Mr D Reynolds,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 5th 294 FORMULA 1 Mrs R J Stevenson,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 6th 12 BAYSWATER Mrs S J De Caprio,
37 LIGHTWEIGHT NOVICE HUNTER 7th 180 EVEN-TIDE (GB) Mrs J Hayman,
38 HEAVYWEIGHT NOVICE HUNTER 1st 81 TWINSHOCK WARRIOR Mrs J Marsden,
38 HEAVYWEIGHT NOVICE HUNTER 2nd 61 LUCKY JACK Mrs V Ramm,
38 HEAVYWEIGHT NOVICE HUNTER 3rd 62 BLOOMFIELD EXECUTIVE (Prev AMIRO ROYALE) Mrs H Norris,
38 HEAVYWEIGHT NOVICE HUNTER 4th 31 SAMSONS COURT Miss E Bury,
38 HEAVYWEIGHT NOVICE HUNTER 5th 177 GREENHALL HUNTSMAN Ms S Lawson,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 2nd 144 TIGER TRAP (GB) Mr & Mrs W Moran,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 3rd 199 REVEILLE II Mrs C A Dagless,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 4th 270 TAWSTOCK FEDORA Miss D Sexon,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 5th 200 LAMBADA II Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
39 LIGHT HORSE BREEDING BROOD MARE 6th 201 SWEETHEART Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
40 LIGHT HORSE FOALS 1st 147 Ex Tiger Trap 2018 Mr & Mrs W Moran,
40 LIGHT HORSE FOALS 2nd 289 Baby Love Miss R Penn,
40 LIGHT HORSE FOALS 3rd 203 Ex Reveille II 2018 Mrs C A Dagless,
40 LIGHT HORSE FOALS 4th 205 Ex Sweetheart 2018 Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
40 LIGHT HORSE FOALS 5th 204 Ex Lambada II 2018 Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
41 YEARLING LIGHT HORSE 1st 286 LEGACY VII Mr M Wood,
41 YEARLING LIGHT HORSE 2nd 207 STRAWBERRY SECRETZ (GB) Hon Mrs J M Price,
41 YEARLING LIGHT HORSE 3rd 153 CATHERSTON CLOCK (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
42 TWO YEAR OLD LIGHT HORSE 1st 269 LANGALLER ROLE MODEL (GB) Mr D Barton,
42 TWO YEAR OLD LIGHT HORSE 2nd 213 CATHERSTON TOP HAT (GB) Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
42 TWO YEAR OLD LIGHT HORSE 3rd 209 ATTENTION TO DETAIL Miss N Carpenter,
42 TWO YEAR OLD LIGHT HORSE 4th 211 CATHERSTON TEMPTATION (GB) Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
42 TWO YEAR OLD LIGHT HORSE 5th 208 DIAMOND DUDE Miss N Carpenter,
43 THREE YEAR OLD LIGHT HORSE 1st 215 CATHERSTON TIFFANY (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
43 THREE YEAR OLD LIGHT HORSE 2nd 216 CATHERSTON TIMELESS (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
44 IRISH DRAUGHT IN HAND MATURITY CLASS 1st 246 DUNARD KARVINA Miss K Doble,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 1st 160 RAVENSPRIMITIVE FLIGHT(GB) Mrs A Bassett & Mrs R Flack,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 2nd 167 BRAMLEY RUBY (GB) Mr P Hilton,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 3rd 295 THE DIADEM OF MOURNE Mrs M Williams,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 4th 268 BARNSWOOD CAILIN DAMHSA Mrs D Hoare,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 5th 158 PRIMITIVE MAGIC IMPACT (GB) Mr P F Rowley,
45 IRISH DRAUGHT & IRISH DRAUGHT SPORT HORSE YOUNGSTOCK CLASS 6th 151 GRACEMHORS SAVANNAH Miss S Dodsworth,
46 OPEN SPORT HORSE BROOD MARE 1st 199 REVEILLE II Mrs C A Dagless,
46 OPEN SPORT HORSE BROOD MARE 2nd 217 TONERS BURNINSHED UNAKITE Mr M Todd,
46 OPEN SPORT HORSE BROOD MARE 3rd 271 TRENAVEY IRISH MIST Mr S Davey,
46 OPEN SPORT HORSE BROOD MARE 4th 201 SWEETHEART Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
46 OPEN SPORT HORSE BROOD MARE 5th 200 LAMBADA II Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
50 TWO YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 1st 158 PRIMITIVE MAGIC IMPACT (GB) Mr P F Rowley,
50 TWO YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 2nd 211 CATHERSTON TEMPTATION (GB) Mrs A J F Loriston-Clarke MBE,
50 TWO YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 3rd 209 ATTENTION TO DETAIL Miss N Carpenter,
52 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 1st 216 CATHERSTON TIMELESS (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
52 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 2nd 167 BRAMLEY RUBY (GB) Mr P Hilton,
52 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 3rd 215 CATHERSTON TIFFANY (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
52 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Filly 4th 168 NUTWOOD UNDERSTUDY (GB) Mrs S D Iliffe,
53 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Colt, Gelding 1st 284 RUDOLPH THE RED NOSE Mr M Wood,
53 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Colt, Gelding 2nd 285 TAMASUTRA Z Mrs R Daly,
53 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Colt, Gelding 3rd 224 SPIRITS CAMEO Mr A Wareham,
53 THREE YEAR OLD POTENTIAL SPORT HORSE, Colt, Gelding 4th 223 SERENO Mr M Wood,
54 4 & 5 YEAR OLD NOVICE WORKING HUNTER 1st 256 FIDDANCOYLE BOUNZAR Mrs D Hart,
54 4 & 5 YEAR OLD NOVICE WORKING HUNTER 2nd 115 KILLEA SILVER DIAMOND Miss E Collier,
54 4 & 5 YEAR OLD NOVICE WORKING HUNTER 3rd 175 CATHERSTON OAKLEY (GB) Mrs A Dicker,
54 4 & 5 YEAR OLD NOVICE WORKING HUNTER 4th 225 REHY ROYAL OCCASION Mrs W Phipps MFH,
54 4 & 5 YEAR OLD NOVICE WORKING HUNTER 5th 250 AOC QUALITY OZ Miss K Green,
55 RESTRICTED OPEN WORKING HUNTER 1st 108 REBEL MOON Mrs T Wood,
55 RESTRICTED OPEN WORKING HUNTER 2nd 115 KILLEA SILVER DIAMOND Miss E Collier,
55 RESTRICTED OPEN WORKING HUNTER 3rd 236 ERNIE BIG Mrs R Turner & Ms R Brierley,
55 RESTRICTED OPEN WORKING HUNTER 4th 112 FIRST RATE Mrs P Cooper,
56 AMATEUR WORKING HUNTER 1st 128 LVS JACKPOT Mrs S O'Halloran,
56 AMATEUR WORKING HUNTER 2nd 22 ENCOURAGE Miss E Bury,
57 LYCETTS GRAND PRIX WORKING HUNTER 1st 138 MJM LASZLO Mrs P Cooper,
57 LYCETTS GRAND PRIX WORKING HUNTER 2nd 253 THE PROF Miss K Green,
57 LYCETTS GRAND PRIX WORKING HUNTER 3rd 131 LUX O'NEILL Mrs N Turriff,
57 LYCETTS GRAND PRIX WORKING HUNTER 4th 126 BLOOMFIELD BERGERAC Mrs S M Tennant,
57 LYCETTS GRAND PRIX WORKING HUNTER 5th 108 REBEL MOON Mrs T Wood,
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 1st 264 SKELWITH DIAMOND LORD
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 2nd 228 LIBRIS ROYAL LADY (GB) Mrs R Dickens,
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 3rd 222 QUICKLY DE CORNET Z Ms C Mock,
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 4th 227 LIBRIS CHARLOTTE (GB) Mrs R Dickens,
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 5th 226 LIBRIS ELFYN (GB) Mrs R Dickens,
PH1 THE SCULPTURE TO WEAR 3 YEAR OLD PERFORMANCE HORSE CLASS 6th 223 SERENO Mr M Wood,
S13A BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - Section A 1st 185 NORTHERN PRIDE Ms J Day,
S13A BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - Section A 2nd 186 KBF KNOCKMORE Mrs H A McCloy,
S13B BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - SECTION B 1st 190 LACKAGHBEG AUGUSTUS STAR Miss E Gibson,
S13B BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - SECTION B 2nd 230 KELLYTHORPES OBSESSION Mrs L Leeman,
S13B BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - SECTION B 3rd 225 REHY ROYAL OCCASION Mrs W Phipps MFH,
S13B BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - SECTION B 4th 45 LITTLETREE WHIRLWIND Mrs R Harthern,
S13B BRITISH 4 & 5 YEAR OLD 2000 RIDDEN HUNTER CHAMPIONSHIP - SECTION B 5th 256 FIDDANCOYLE BOUNZAR Mrs D Hart,
S21 THE BREEDERS CUP 1st 219 VERONA'S BUDDY B GOOD (GB) Ms H Iddeson,
S21 THE BREEDERS CUP 2nd 154 TIGBOURNE (GB) Mrs D E Thorneycroft,
S1 BROOD MARE CHAMPIONSHIP HIS CHAMPIONSHIP CHALLENGE CUP 1st 275 TAWNMORE BI BI Mrs N Bradwell,
S1 BROOD MARE CHAMPIONSHIP HIS CHAMPIONSHIP CHALLENGE CUP 2nd 272 TRENAVEY CONSENT Mr S Davey,
S1 BROOD MARE CHAMPIONSHIP HIS CHAMPIONSHIP CHALLENGE CUP 3rd 271 TRENAVEY IRISH MIST Mr S Davey,
S2 FOAL CHAMPIONSHIP 1st 147 Ex Tiger Trap 2018 Mr & Mrs W Moran,
S2 FOAL CHAMPIONSHIP 2nd 274 Ex Trenavey Consent 2018 Mr S Davey,
S3 SMALL HUNTER CHAMPIONSHIP 1st 149 BYRON II Mr G Merton,
S3 SMALL HUNTER CHAMPIONSHIP 2nd 150 BOWLAND LAST CHANCE (GB) Mrs V Ramm,
S3 SMALL HUNTER CHAMPIONSHIP 3rd 152 LITTLEDALE ROYAL ARRIVAL
S4 CHAMPION MALE YOUNG HUNTER 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
S4 CHAMPION MALE YOUNG HUNTER 2nd 285 TAMASUTRA Z Mrs R Daly,
S5 CHAMPION FEMALE YOUNG HUNTER 1st 166 MY SECRET EMPRESS Mrs N Bradwell,
S5 CHAMPION FEMALE YOUNG HUNTER 2nd 169 CHARLIE'S GIRL III (GB) Mr A Wareham,
S6 YOUNG HUNTER CHAMPIONSHIP 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
S6 YOUNG HUNTER CHAMPIONSHIP 2nd 166 MY SECRET EMPRESS Mrs N Bradwell,
S9 MOTORAIL UK LTD AMATEUR HUNTER CHAMPIONSHIP 1st 8 TIME 2 REFLECT Mrs D Stennett,
S9 MOTORAIL UK LTD AMATEUR HUNTER CHAMPIONSHIP 2nd 11 GLENKEERAN DANCE IN THE DEEP Mrs C Davies,
S10 HOYS RIDDEN SHOW HUNTER CHAMPIONSHIP 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
S10 HOYS RIDDEN SHOW HUNTER CHAMPIONSHIP 2nd 50 VIEW POINT Ms J Day,
S11 PRINCES GRACE SUPREME RIDDEN CHAMPIONSHIP 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
S11 PRINCES GRACE SUPREME RIDDEN CHAMPIONSHIP 2nd 7 SEABOURNE SILENT VALLEY Mrs F Babington,
S12 BLUE CHIP FLAT RIDDEN SPORT HORSE SUPREME CHAMPIONSHIP 1st 45 LITTLETREE WHIRLWIND Mrs R Harthern,
S12 BLUE CHIP FLAT RIDDEN SPORT HORSE SUPREME CHAMPIONSHIP 2nd 293 HEATHERSEDGE JUST A VISION Mrs R Harthern,
S12 BLUE CHIP FLAT RIDDEN SPORT HORSE SUPREME CHAMPIONSHIP 3rd 170 HUGO IV Mr J A Llewellyn,
S12 BLUE CHIP FLAT RIDDEN SPORT HORSE SUPREME CHAMPIONSHIP 4th 175 CATHERSTON OAKLEY (GB) Mrs A Dicker,
S14 LIGHT HORSE CHAMPIONSHIP 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
S14 LIGHT HORSE CHAMPIONSHIP 2nd 269 LANGALLER ROLE MODEL (GB) Mr D Barton,
S14 LIGHT HORSE CHAMPIONSHIP 3rd 286 LEGACY VII Mr M Wood,
S15 IRISH DRAUGHT INHAND CHAMPIONSHIP 1st 160 RAVENSPRIMITIVE FLIGHT(GB) Mrs A Bassett & Mrs R Flack,
S15 IRISH DRAUGHT INHAND CHAMPIONSHIP 2nd 167 BRAMLEY RUBY (GB) Mr P Hilton,
S16 SPORT HORSE MALE YOUNGSTOCK 1st 263 DALLAMIRES PRINCE CHARMING Mr M Wood,
S16 SPORT HORSE MALE YOUNGSTOCK 2nd 284 RUDOLPH THE RED NOSE Mr M Wood,
S17 SPORT HORSE FEMALE YOUNGSTOCK 1st 216 CATHERSTON TIMELESS (GB) Mr & Mrs A G Loriston-Clarke,
S17 SPORT HORSE FEMALE YOUNGSTOCK 2nd 167 BRAMLEY RUBY (GB) Mr P Hilton,
S18 SPORTHORSE CHAMPIONSHIP 1st 199 REVEILLE II Mrs C A Dagless,
S18 SPORTHORSE CHAMPIONSHIP 2nd 263 DALLAMIRES PRINCE CHARMING Mr M Wood,
S19 CUDDY SUPREME INHAND CHAMPIONSHIP 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
S19 CUDDY SUPREME INHAND CHAMPIONSHIP 2nd 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
S20 BRITISH BRED CHAMPIONSHIP 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
S20 BRITISH BRED CHAMPIONSHIP 2nd 154 TIGBOURNE (GB) Mrs D E Thorneycroft,
T1 THE EOENEVE TROPHY 1st 99 MEXICAN SUMMER (GB) Mrs N Wilkes,
T2 THE LIBERTY BELLE TROPHY 1st 271 TRENAVEY IRISH MIST Mr S Davey,
T3 CAHAL TROPHY 1st 275 TAWNMORE BI BI Mrs N Bradwell,
T4 THE GAMELIN TROPHY 1st 272 TRENAVEY CONSENT Mr S Davey,
T5 H.I.S. CHAMPION CHALLENGE CUP 1st 275 TAWNMORE BI BI Mrs N Bradwell,
T6 KADIR CUP TROPHY 1st 147 Ex Tiger Trap 2018 Mr & Mrs W Moran,
T7 SUMMER KNIGHT PERPETUAL CHALLENGE CUP 1st 274 Ex Trenavey Consent 2018 Mr S Davey,
T8 DORWICH SALVER 1st 149 BYRON II Mr G Merton,
T10 THE HARRY JARRETT MEMORIAL TROPHY 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
T11 THE WALKER-OKEOVER CUP 1st 166 MY SECRET EMPRESS Mrs N Bradwell,
T12 THE EDWARD PRINCE OF WALES CHAMPION CHALLENGE CUP 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
T13 THE LONGCROSS PERPETUAL CHALLENGE CUP 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
T14 THE HANNAH WAIN MEMORIAL CUP 1st 3 WYCLIFF Miss H Binks,
T15 THE LUCY GLITTERS TROPHY 1st 40 CHURCH ROCK CASHEL Mrs K Campbell,
T16 MISTER PERKINS PERPETUAL CHALLENGE TROPHY 1st 134 TORONTO A Z Mr M Cooper,
T17 THE LADY ZINNIA MEMORIAL TROPHY 1st 99 MEXICAN SUMMER (GB) Mrs N Wilkes,
T18 THE MICKEY SPRINGFIELD MEMORIAL TROPHY 1st 8 TIME 2 REFLECT Mrs D Stennett,
T19 THE RIDDEN HUNTER CHALLENGE CUP 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
T20 THE PRINCES GRACE TROPHY 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
T21 THE ROBERT OLIVER PERPETUAL CHALLENGE TROPHY 1st 66 BLOOMFIELD VALHALLA Miss B Malim,
T22 THE SPORT HORSE BREEDING TROPHY 1st 45 LITTLETREE WHIRLWIND Mrs R Harthern,
T23 THE HUNTING PLATE 1st 24 MASTER BANDSMAN (GB) Mrs C Ford,
T24 THE GEORGE WILLIAM SCOTT MEMORIAL TROPHY 1st 185 NORTHERN PRIDE Ms J Day,
T25 THE JACK GITTENS / ROY TRIGG MEMORIAL TROPHY 1st 81 TWINSHOCK WARRIOR Mrs J Marsden,
T26 THE AINTREE OATS PERPETUAL CHALLENGE TROPHY 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
T27 THE MILLYN CUP 1st 199 REVEILLE II Mrs C A Dagless,
T29 THE BRIGHT N BREEZY MEMORIAL TROPHY 1st 199 REVEILLE II Mrs C A Dagless,
T30 THE JOHN RAWDING SALVER 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
T31 THE CHARLES KEMP MEMORIAL TROPHY 1st 288 LOVESTRUCK Miss R Penn,
T32 THE FREE SPIRIT TROPHY 1st 267 LANGALLER BARTON (GB) Mr D Barton,
T33 THE EARLY RISING CUP 1st 256 FIDDANCOYLE BOUNZAR Mrs D Hart,
T34 THE BOURNE BROOK PERPETUAL CHALLENGE TROPHY 1st 108 REBEL MOON Mrs T Wood,

 

Quick Links

  • News
  • Shows
  • Breeding
  • Membership & Registration
  • Contact us

Legal

  • Website Terms & Conditions
  • Privacy Policy
  • Cookie Information

Sport Horse Breeding of Great Britain

96 High Street
Edenbridge
Kent
TN8 5AR

Telephone: 01732 866277
Fax: 01732 867464
Email: office@sporthorsegb.co.uk

Copyright ©2018 Sport Horse Breeding of Great Britain. All rights reserved.